Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás/about us

Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice černých trpasličích pudlů Aura Fantasia.

  Již jako malá jsem toužila po vlastním pejskovi, tento sen se mi splnil v sedmnácti letech, kdy jsme si pořídili středního knírače Cituse z Kosířských hvozdů. Bohužel Cit s námi prožil pouhý rok, alergická reakce na bodnutí včelou ukončila jeho mladý život. Poté již rodina nechtěla žádného psa, alespoň ne takového, který by Cita připomínal, proto jsem zvolila malé a milé plemeno kavalír king charles španěla.

  Antony z Vítové byl opravdu skvělý pes, naší hlavní zábavou se stalo agility, ale vyzkoušela jsem s ním i další psí sporty. Zde se můžete podívat na jeho stránky. Když byl Tony starší, začala jsem přemýšlet o dalším pejskovi, se kterým jsem opět chtěla cvičit agility. Kavalíra jsem už nechtěla, znala jsem jich docela dost, kteří se nedožili ani devíti let, proto jsem hledala nějaké více dlouhověkké plemeno.

  Pudlové se mi nikdy moc nelíbili, hlavně ty krátké useklé ocásky, párkrát za rok vyholení až na kůži nebo až moc vymódění, nejrůznější figury...mělo je tu spoustu lidí, ale spíše to byli pudlové bez PP. Postupně jsem zjišťovala, že pudl je jedno z nechytřejším plemen, má temperamentní povahu, má rád lidi i ostatní zvířata, další plus bylo, že jeho srst nelíná :-), velice dobře skáče a snadno se učí a bylo rozhodnuto.

  A tak když měl Tony deset let, přišel k nám trpasličí pudlí kluk Cewin Deleware. Sportem číslo jedna se opět stalo agility, které Win miluje a také jsem ho naučila několik dogdancingových cviků.

  Když nás ve dvanácti letech kavalír Tony opustil začala jsem uvažovat opět o dalším psovi, protože dva jsou přeci lepší než jeden :) a opět pudlík! Protože jsem uvažovala i o budoucím chovu, vybírala jsem fenečku s dobrým rodokmenem, ale zároveň hodně temperamentní na agility. A to se mi bez výhrad splnilo.

  Appaloosa Victoria Festiva, černá trpasličí dračice pudlice, velice rychlá na parkuru, elegantní a doma umazlená. Absolvovali jsme několik výstav s velice dobrými výsledky, ale jelikož výstavy nejsou mé hobby teď už se budeme věnovat sportovní kariéře v agility.

  V roce 2012 byla založena moje chovatelská stanice Aura Fantasia. Aura -  neviditelná energie, duše. Fantasia - no prostě fantazie. Taková vysněná fantastická dušička.